De paradox: in quarantaine in een wereld van maximale verbondenheid

Alles wat ik met jou deel is gebaseerd op wetenschappelijke theorieën.

En dan bedoel ik: breed erkende en valide studies.

Echter, nu is wetenschap soms een soort van nieuwe autoriteit.
“Het heeft een bron, dus is het waar.”
In sommige gevallen redt dat levens.
Sinds doctoren het risico op besmetting kennen gebruiken ze nu standaard steriel gereedschap.

Maar, ondanks die vooruitgang op bepaalde vlakken mogen we nooit stoppen met vragen stellen.

Hoe zat het met de financiering van het onderzoek? Wie was de opdrachtgever? Was de steekproef divers genoeg? Groot genoeg? Lang genoeg? Werden de controlegroepen ethisch gebruikt? Werden er genoeg factoren bij betrokken? Waren de meetinstrumenten voldoende ontwikkeld? Was er een bepaald belang bij diegene die de resultaten mocht interpreteren en publiceren?

Daarnaast, en dat vergeten mensen vaak, denken we dat het in de wetenschap voornamelijk over antwoorden gaat.

Maar paradoxaal genoeg gaat de wetenschap juist heel sterk over het leven met vragen.

Ignoramus, latijn voor: wij weten niet, is het basisprincipe van de wetenshap. Het uitgangspunt is dat geen enkel idee of theorie heilig is en dat wijsheid begint als we openstaan voor ‘alles wat we niet weten’.

Kijk, eerlijk is eerlijk, onze slimheid heeft ons een enorme hoeveelheid nuttige dingen opgeleverd die we met mierentellen en bomen knuffelen niet voor elkaar hadden gekregen.

Maar ondertussen hebben we met die reductionistische manier van kijken het leven en veel kennis (en inmiddels ook onszelf) in quarantaine geplaatst in de hoop dat dat uiteindelijk de zo vurig begeerde ‘zekerheid’ zal opleveren.

Het leuke is alleen, dat als we iets meer bewust zijn van onze verbondenheid met de natuur en onze plek daarin, we nog steeds kunnen blijven analyseren en ontleden maar tegelijkertijd meer realiseren hoeveel mysterie er is.

Wat wél steeds duidelijk wordt is dat onze wereld ontstaat uit een vormloos, zeer dynamisch geheel van ritmes, relaties en samenwerkingen.

Eén wereld.
Een wereld van verbondenheid.

 

Meer verbinden met jezelf?

De win-win methode helpt je hierbij met als resultaat: rust en helderheid in het hoofd + energie en gezondheid in het lijf.

Er loopt op dit moment een unieke actie.
1 maand onbeperkte coaching voor het bedrag van 175.
Alleen voor mensen die niet ziek zijn maar wél beter willen worden.

Reply op dit bericht.
Ik lees alles.
Vrolijke groet en veel liefs,
Janneke

Laat een reactie achter

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Scroll naar boven